Liptov treba zažiť

Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk a pasienkov, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko zábavy na Slovensku. 
 
Liptov je slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj lete a „zelená“ aréna plná prírodných krás, adrenalínu, aquaparkov a zábavy, živého folklóru a tradície, ako aj histórie, kultúry a jedinečnej gastronómie.
 
V súčasnosti je Liptov jeden z najzaujímavejších a najnaštevovanejších slovenských regiónov. Okrem Západných a Nízkych Tatier je turisticky príťažlivým centrom vodná priehrada Liptovská Mara, akvaparky Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová, lyžiarske centrá v Nízkych Tatrách a Veľkej Fatre či jaskyne v Nízkych Tatrách.
 
Naplánujte si turistický výlet : plán výletu  

 

 

 

Návštevníkovi môže Liptov splniť každé prianie. Aktívne založení ľudia nájdu bezpočet možností pre adrenalínové športy. Od raftingu, splavov, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding bike parky, horské kolobežky a mnohé ďalšie atrakcie pre všetkých. V zime je Liptov slovenským rajom pre lyžiarov a snowboardistov.
 
Atraktívnosť Liptova spočíva aj v tom, že po aktívnom relaxe ponúka oddych v teplých termálnych prameňoch aquaparkov. Svojim zameraním na deti pri množstve tobogánov a atrakcií, ale aj relax dospelých v podobe vitálnych a wellness svetov sú ideálnou kombináciou k horským štítom, ktoré návštevníci môžu obdivovať priamo z bazénov.
 
Historicky bol Liptov známy ešte za čias Keltov, po ktorých tu zostalo osídlenie Havránok, no svoju stopu zanechali aj stredovekí templársky rytieri a v tejto dobe boli vybudované aj hrady - Likava, Liptovský starý hrad, alebo hrad v Liptovskom Hrádku. Typická architektúra je dodnes zachovaná v živej dedine Vlkolínec, ktorá je chránená štatútom UNESCO, alebo v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Navštevovaným je aj drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži, jeden z najväčších v Európe.
 
Viac než čokoľvek však stále priťahuje čistá liptovská príroda. Nádherné kaňony Prosieckej a Kvačianskej doliny, Demänovské jaskyne s najväčším jaskynným systémom v strednej Európe, rôznorodé doliny a úžasné výhľady z kopcov čakajú všetkých tých, ktorí sa rozhodnú Liptov spoznať v plnej svojej kráse. 
 
 Naplánujte si turistický výlet : tu 

 

  •